Бінарний урок з української та російської мов : Урок - узагальнення знань за темою «Однорідні члени речення. Кома між однорідними членами. Узагальнюючі слова при однорідних членах речення, двокрапка та тире в реченнях при однорідних членах речення

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...


Бінарний урок з української та російської мов


26.02.2016 р. 8 клас Мироненко Л.П., Глухова Р. С.


Тема: Урок узагальнення знань за темою «Однорідні члени речення. Кома між однорідними членами. Узагальнюючі слова при однорідних членах речення, двокрапка та тире в реченнях при однорідних членах речення»

Мета: систематизувати й узагальнення вивчено з теми» Однорідні члени речення. Розділові знаки в реченнях з однорідними членами. Двокрапка і тире в реченнях з однорідними членами; удосконалювання вміння і навички учнів правильно ставити розділові знаки в реченнях з української та російської мов пр. однорідних членах речення та узагальнюючих словах; розвивати увагу, логічне мислення, відповідальність за спільну справу; виховувати прагнення до знань, любові до рідної мови.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: таблиці,картки, мультимедійна дошка, комп’ютер.


Епіграфи:

«Слово — дело великое. Великое потому, что словом можно соединить людей, словом можно и разъединить их, словом можно служить любви, словом же можно служить вражде и ненависти. Берегись такого слова, которое разъединяет людей»

Лев Толстой

"Мова - душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб.. "

Іван Огієнко


Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Оголошення теми і мети уроку: учні визначають тему за картками і мету.

Запис у зошитах

Завдання № 1

Гра «Розумники і розумниці»

РС 1. Что называют однородными членами предложения?

ЛП 2. Які розділові знаки можуть ставитись при однорідних членах речення?

РС 3. Какие члены предложения когут бать однородными?

ЛП 4. Коли ставиться кома при однорідних членах речення?

РС 5. Куда не ставится запятая при однородных членах предложения?

ЛП 6. Які слова можуть бути при однорідних членах речення?

РС 7. Какие знаки ставим, если УС стоит перед однородными членами предложения?

ЛП 8. Які знаки ставимо, коли УС стоїть після однорідних членах?

Завдання № 2. Робота в групах (3 учні)

Поставити розділові знаки, пояснити, накреслити схему.

РС 1. Осеннею свежестью листвою и плодами благоухает сад. , а .

ЛП 2. Працею людина і сильна і красива і , і .

РС 3. Зима. Нет ей ни конца ни края. ні , ні .

ЛП 4. Сядь відпочинь, дитино ,

Завдання № 3. Пояснити розділові знаки, контрольні орфограми

За вербами кущі: калина, бузина, порічки.

Вишні, черешні, груші –все росло густими купами.

Все навколо : дерева, птахи, люди – сповнене весняноъсили.

Завдання № 4 Самостійна робота

Розставити розділові знаки

Сором злість досада усе разом прийшло в цього голову.

Все було вкрите білою ковдрою хати дерева поле.

Завдання 5. Переклад

ЛП 1. Не пером пишут – умом.

РС 2. И држдь, и туман – все перемешалось между собой.

ЛП 3. Вы что більше любите: лес или море?

РС 4. Здесь, кроме дубов, рас тут: береза, пробковое дерево, акація.

Завдання № 6. Творча вправа

Склади речення за схемами

ЛП. УС: і , і ,і

РС. і , , і - УС.

Завдання № 7 Складіть твір-мініатюру на тему «Моє захоплення», вживаючи однорідні члени речення.

Завдання№8. Прочитати вір, виписати однорідні члени речення.

Б.Олійник «пісня про матір»-Кваша П., Бекірова А. – «Берегите матерей»

Підведення підсумку уроку:

Що повторювали?

Що було цікавого?

Хто був найактивнішим?

Вправа «Мікрофон». Рефлексія.

Урок добіг до кінця. Ви гарно працювали. Оцінимо власну діяльність. Оцінювання.

Домашнє завдання.

Скласти вірш. Твір-мініатюру «Ти на світі найрідніша», використати однорідні члени речення.

Сьогодні урок нас ще більше обєднав. Давайте ніколи не забувати, що ми одна сімя, і наші мови державні рідні. Будемо жити в дружбі і єдності. Хай живе велика російська мова і хай живе українська мова!



3