Роботтың қолын қозғалту: Орташа Мотордың блогы.

Автор публикации:

Дата публикации:

Краткое описание: ...



Күні:

14.07.2016

Сабақ тақырыбы:

Роботтың қолын қозғалту: Орташа Мотордың блогы.

Жалпы мақсаты:

Орташа мотордың көмегімен роботтың қолын жоғары және төмен қозғалту.

Күтілетін нәтиже:

  • Орташа маторды басқара біледі;

  • Оқушылар жаңа бағдарламаны құра алады;

  • Роботты толықтай қозғалта алады.

Негізгі идея:

  • Орташа матор қандай қызмет атқарады?

  • Үлкен матордан айырмашылығы қандай?

  • Роботты қозғау барысында қандай батырмалармен жұмыс жасаймыз?

Сабақ жоспары:

Ұйымдастыру кезеңі:

Уақыты

Мақсаты

Мұғалімнің іс әрекеті

Оқушының іс әрекеті

Ресурстар

1

4 мин

Ұйымдастыру кезеңі

І. Психологиялық дайындық:

«Көңіл-күй неге ұқсас». Ойыншылар олардың бүгінгі көңіл-күйлері неге (қай жыл мезгіліне, ауа райына, табиғаттың құбылысына) ұқсас екенін айтып береді. Ойынды үлкен дер бастаса жақсы болар еді: «Менің қазіргі көңіл-күйім көгілдір аспандағы жылы, жұмсақ күннің көзіне ұқсайды, ал сенің ше?». Жаттығу шеңбер бойымен жалғаса береді. Ойынның сонында жауаптар қорытындыланады, бүгінгі шеңберіміздегі балалардың көңіл-күйі қандай екен: қайғылы, көңілді, күлкілі, ызаланған т.б.Жауаптардың қорытындысын шығарған кезде, жаман ауа райы, суық, жаңбыр, түнерген аспан сияқты элементтер агрессивті, қобалжу күйлердің көрсеткіштеріне назар аударыңыз. Оқушыларды әр түрлі шарлардың көмегімен үш топқа бөлемін.


Оқушылар шеңбер құрып, жаттығуды орындайды. Оқушылар топқа бөлініп, өз топ басшыларын сайлайды.

Бағалау параған топ басшысы өз топ мүшелерін бағалап отырады.

Топқа бөлінеді



Бағалау парағын толтырады


7 мин


Оқушыларды тексеру, олардың назарын сабаққа аудару

Оқушылардың білімін тексеру барысында үй тапсырмасын қайталау үшін айналмалы жіп ойынын ойнаймыз. Мен өткен тақырып бойынша бір анықтаманы айтып жіпті бастаймын, содан соң оқушылар жалғай отырып үлкен шеңбер құрады.

Оқушылар сәйкесін табады, бір-бірін толықтырады, білімін көрсете алады.

Айналмалы жіп ойыны



15 мин

Түсіну кезеңі

Эдвард де Баноның 6 қалпақ әдісін қолданамын.

І топ: «Ақ қалпақ» ақпарат береді;

ІІ топ: «Сары қалпақ» мақтайды;

ІІІ топ: «Қызыл қалпақ» жаңашыл идея ұсынады.


Постер қорғау


Оқушылар шығармашылықпен айналысады.

6 қалпақ


Зерттеу

І топ: Үшбұрыш бағыты бойынша қолына себетті алып айналып өту.

ІІ топ: Төртбұрыш бағыты бойынша қолына себетті алып айналып өту.

ІІІ топ: Бір орында себетті көтеріп, түсіру бағдарламасын құру.

Оқушылар компьютермен жұмыс жасайды.

Компьютермен жұмыс

2













3 мин

Сергіту сәті

Ой қозғау. Видеоролик: «Биші робот» [pic]

Ой қозғау









5 мин


Жаңа сабақты бекіту Оқушылардың жаңа сабақты қалай меңгергенін

тексеру.

«Insert» әдісі. Бүгінгі өткен терминдерді қайталау.

Жаңа сөздермен терминдерді жазады. Сөздерді талдайды.Өз пікірлерін, ойларын айтады.

Кеспе қағаздар толтыру

3 мин

Жинақтау:

Сабақты қорытындылау кезеңі:

«Ассосация» әдісі

І топ Ассосация әдісі бойынша сабақты қорытындылаймыз.

ІІ топ Венн диаграммасы «Үлкен және орташа мотор»

ІІІ топ Семантикалық карта


Ассосация әдісі

Бағалау (4 мин)

Бағалау парақшалары

Бағалау критерий бойынша оқушыларды бағалаймын.

Топ басшысы бағалау парақшасын таныстырады

ОБ

Ресурстар

Таныстырылымдар, видео, порталдар, роботтар жиынтықтар, үлестірме материалдар

Үй жұмысы: ( 2 мин)

Роботтың қолын қозғалту: Орташа Мотордың блогы.

Рефлексия (2 мин)


«Бас бармақ» әдісі бойынша оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін жеткізеді.